ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

سرمیل

پولی سرمیل

بسیاری از ماشین باز ها با این قطعه بسیار کاربردی آشنا هستند و اسم این قطعه به گوششان خورده است. پولی تیونیگ باعث گشتاور و دور خوردن بیشتر موتور خودرو میشود، در ادامه این مقاله خواهیم گفت پولی سر میل لنگ چیست و چه کاربردی دارد. و نامرغوب بودن این قطعه باعث چه خسارتی به خودرو میشود. برای انجام تیونینگ و ریمپ با تیم تخصصی ما همراه باشید.

این قطعه فلزی و لاستیکی که هم مانند دایره می باشد که بر روی این دایره شیار و شکافی وجود دارد روی این شیار تسمه ای وجود دارد. پولی در کارکرد قطعات خودرو مانند دینام و کولر،واتر پمپ نقش مهمی دارد. اطلاع از نحوه کارکرد این قطعه هنگام خرابی آن احتمال دارد باعث شود جلوی تشخیص اشتباه مکانیک را گرفته و الکی هزینه کمپرسور یا هرزگرد ها یا پمپ هیدرولیک ندهید.
قطعه داخلی از جنس فلز و قطعه میانی از لاستیک و قطعه بیرونی که دارای شیارهای جای حرکت تسمه میباشد نیز فلزی است .این پولی بوسیله قطعه داخلی آن بر روی محور میل لنگ با خار تثبیت و با یک عدد پیچ بسته میشود. نقش قطعه میانی از نظر عملکرد همانند کاپلینگهای قابل ارتجاع محورها در دفع ضربات میباشد . وجود این لاستیک ( منجید) باعث میگردد پولی از حالت یک تکه (صلب) و بدون انعطاف، به یک قطعه با قابلیت انعطاف خیلی کم تبدیل شو.د و لگدهای حاصل از روشن کردن خودرو در حالیکه دکمه کولر روشن است و یا هنگامیکه فرمان با حداکثر کورس خود به چپ و یا راست تابانده شده. و یا به علت وجود یک ایراد فنی اگر موتور با ریپ زدن کار میکند را بگیرد و شوک حاصله از ضربه ، به موتور و سایر قطعات وارد نگردد.

اگر گیر و ایراد در بلبرینگ هرزگرد ها و یا دینام و یا کمپرسور کولر ، و پمپ هیدرولیک پیش بیاید ضربه ناشی از گیرپاژ با سر خوردن این لاستیک در جای خودش دفع میشود و به میل لنگ کمتر منتقل میشود. گاهی نامرغوب بودن پولی سر میل لنگ که بیشترمربوط به عدم ایستائی در حد نیاز و قابل قبول لاستیک میانی آن است ، باعث میگردد لغزش این لاستیک بر روی قطعه میانی، زودتر از موعد پایان عمر مفید آن آغاز شود و در واقع علت ، خرابی و گیر کردن سایر پولیهای دیگر نباشد بلکه ، مربوط به ضعف استحکام اتصال لاستیک این قطعه هنگام ساخت باشد.

کار پولی سر میل لنگ ، انتقال قدرت گردشی موتور خودرو، بوسیله تسمه ، جهت چرخاندن پولی های دستگاه مولد برق ، کمپرسور کولر و پمپ سامانه هیدرولیک در خودروهای نامبرده میباشد. این پولی برای دفع ضربات و شوکهای کمپرسور کولر و پمپ روغن هیدرولیک به محور میل لنگ و بلعکس ، بصورت سه قطعه ائی طراحی شده است .

پولی های موجود برای خودرو پژو 206 تیپ5 و2 وموتور های Xu7 وEf7 وXu10
خودرو پارس Tu5
برلیانس H230,H220,H330,H320
برای خرید و نصب این قطعه بسیار کاربردی با دکتر ریمپ (09351198557) تماس حاصل فرمائید.
در مجموعه ما خدمات تیونیگ و ریمپ خودرو با ضمانت 2 ساله کتیی به مشتری داده میشود.

نیاز به ریمپ خودرو دارید ؟

با ما تماس بگیرید

09351198557